هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران چند درصد از حقوق آنهاست؟

0 دیدگاه 1 فروردین 1397 چاپ خبر بازدید: 1054
هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران چند درصد از حقوق آنهاست؟

برای این منظور ابتدا باید از قیمت بلیط شروع کرد، قیمت یک پرواز رفت و برگشت به شهر هایی همانند پاریس، فرانکفورت و یا رم در حال حاظر حدود ۳۵۰ یورو برای هر نفر می باشد. بعد از قیمت پرواز، اکنون که مسافران در فرودگاه امام خمینی(ره) حضور دارند، برای رفتن به هتلی که رزرو کرده اند باید ۱۰۰ هزار تومان بپردازند تا با تاکسی ویژه فرودگاه به مقصد برسند.

 
 

قیمت یک اتاق دو نفره در یک هتل ۴ ستاره در تهران چیزی حدود ۴۰۰ هزار تومان برای هر شب است که برای ۴ شب اقامت یک میلیون ۶۰۰ هزار تومان باید پرداخت شود. برای گردش و دیدن جاذبه های تهران هم در طول این ۴ روز حد اکثر روزی ۱۵۰ هزار تومان هزینه می شود و در نهایت برای هزینه های غذا در هر وعده برای یک نفر حدود ۵۰ هزار تومان باید در نظر گرفت. پس در این چها روز تهران و اولین بخش از هزینه های سفر یک زوج اروپایی به ایران ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و با نرخ هر یورو ۱۵ هزار تومان در این روزها معادل ۱۷۰ یورو باید در نظر گرفته شود.

 

حالا هزینه های یک سفر ۵ روزه به اصفهان را بررسی می کنیم که از هزینه رفت و برگشت به این شهر شروع می شود که حداکثر و با در نظر گرفتن سفر با هواپیما نفری ۳۰۰ هزار تومان و با اتوبوس نفری ۴۰ هزار تومان هزینه دارد. اگر هزینه اقامت در یک هتل ۴ ستاره را شبی ۳۰۰ هزار توان در نظر گرفت، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید برای اقامت در هتل کنار گذاشت. برای هزینه های رفت و آمد و گشت و گذار در شهر را ۳۵۰ هزار تومان و هر وعده غذا برای هر نفر ۴۰ هزار تومان باید در نظر گرفت که در مجموع برای این ۵ روز با احتساب سفر با اتوبوس حدود ۲ میلیون ۳۳۰ هزار تومان معادل ۱۵۰ یورو هزینه سفر به اصفهان خواهد بود.

 

0 دیدگاه