سقف ارز مسافرتی ۵۰۰۰ یورو اعلام شد

مهدی بیگی 0 دیدگاه 1 فروردین 1397 چاپ خبر بازدید: 979
سقف ارز مسافرتی ۵۰۰۰ یورو اعلام شد

به نقل از خبرگزاری ایسنا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان دستور العمل اجرایی بسته جدید ارزی و شرایط دریافت ارز از صرافی ها را به آن ها ابلاغ کرد. طبق این دستور العمل، تمامی صرافی ها می توانند با رعایت مصوبات هیأت وزیران و در چارچوب انجام معاملات خرد، اقدام به خرید ارز به صورت اسکناس کنند. همچنین، تمامی صرافی های مجاز کل کشور مجاز هستند تا صرفا بابت مصارف مسافرتی و خدماتی و با رعایت کلیه مقررات ارزی بانک مرکزی اقدام به فروش ارز کنند.

ناگفته نماند که فعالیت صرافی ها در بازار آزاد به ۲۳ بخش تقسیم شده است.سقف فروش ارز مسافرتی به مسافران، ۵۰۰۰ هزار یورو و یا معادل آن به سایر ارزها تعیین شده و افرادی که می خواهند این ارز را تهیه کنند، باید با مدارک خود همچون بلیط، پاسپورت و ویزا به صرافی ها مراجعه کنند. همچنین صرافی های کل کشور مجاز هستند که تا سقف ۱۰۰ یورو برای هر متقاضی که می خواهد خدمات کنسولی و سفارتخانه ای از جمله دریافت روادید انجام دهد، ارز بفروشند.

بر اساس این دستور العمل جدید بانک مرکزی، آژانس های مسافرتی کل کشور هم می توانند با ارائه کردن صورت حساب و تایید آن توسط انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، هوایی و جهانگردی، ارز مصرفی خود را از صرافی ها تعیین کنند. برای این آژانس ها، سقفی در نظر گرفته نشده است. مورد بعدی گردشگران خارجی هستند که در این چند روز با سردرگمی زیادی رو به رو بودند. این گردشگران نیز از این پس می توانند همانند سال های قبل برای دریافت ارز مورد نیازشان به صرافی ها مراجعه کنند.

 

0 دیدگاه