جاذبه های گردشگری سنگاپور

0 دیدگاه 5 شهریور 1398 چاپ خبر بازدید: 595
جاذبه های گردشگری سنگاپور

سنگاپور، اغلب به عنوان "شهری در باغ" خوانده می شوند. گردشگران کافی است که نگاهی به اطراف بیاندازند تا متوجه شوند دلیل این نامگذاری چیست. درختان در همه جا هستند، به خوبی نگهداری و محافظت شده اند و حتی در مناطق تجاری و بخش های مرکزی شهر نیز میتوان فضای سبز بسیاری مشاهده کرد که به شهروندان اجازه تنفس عمیق و ارتباط گرفتن با طبیعت را می دهند. سنگاپور از اینکه شبیه به یک بوستان بزرگ است، به خود می بالد تا جاییکه توانست در سال 2017 میلادی عنوان نخست سرسبزترین مقصد گردشگری جهان را به خود اختصاص دهد. طبیعت در هر گوشه و کناری از این جزیره فرصت خودنمایی پیدا می کند و وفور گونه های گیاهی و حیوانی برفریبندگی آن افزوده است. با این حال، وجود شبکه حمل و نقل عمومی فوق العاده و شبکه ها و زیرساخت های مناسب برای سفر، فرصت کاوش را در تمامی این مکان های طبیعی آسان کرده است.

حیات وحش

آمار مرتبط با باغ وحش سنگاپور بسیار جذاب و خواندنی است. در این باغ وحش که 26 هکتار وسعت دارد، 2800 حیوان از 300 گونه مختلف زندگی می کنند. این مکان بی نظیر را یک باغ وحش، به معنای سنتی آن نمی توان دانست، بلکه یک زیستگاه طبیعی است که حیوانات می توانند آزادانه در آن پرسه بزنند. در اینجا، شما می توانید شکوه ببرهای سفید، شیر، گورخر، زرافه، لمور قهوه ای، پلنگ، کرگدن سفید و کانگوروهای درختی را به تماشا بنشینید. پراشتیاق ترین عاشقان حیوانات حتی می توانند صبحانه خود را با اورانگوتان ها میل کنند. در کنار این باغ وحش، امکان بازدید از سافاری شبانه هم برای بازدیدکنندگان فراهم است.

پارک بزرگ دیگر حیات وحش سنگاپور، سافاری رودخانه است. در این پارک که نخستین پارک حیات وحش مبتنی بر رودخانه در آسیا است، 6هزار حیوان بومی آب های آزاد آمازون، ماکونگ و نیل جمع آوری شده اند و یک پنجم از آنها نیز در معرض خطر انقراض هستند. بازدیدکنندگان در مورد تفاوت کروکودیل و گاریل هندی خواهند آموخت، گاوهایی دریایی را مشاهده خواهند کرد که به آرامی در آب سر می خورند و صحنه عجیب گاز گرفتن لاک پشت آمریکایی به وسیله تمساح را شاهد خواهند بود.

پارک پرندگان ژورانگ در غرب جزیره سنگاپور که عنوان بزرگ ترین پارک پرندگان آسیا را یدک می کشد، به واقع یک بهشت برای عاشقان پرندگان است.

قدیمی ترین موزه سنگاپور در سال 1887 میلادی به نام کتابخانه و موزه رافلز افتتاح شد. این موزه امروزه با نام موزه ملی سنگاپور شناخته می شود. این موزه مکان فوق العاده ای است تا بتوان انقلاب سنگاپور، ریشه های آن و مسیری که باعث شده هم اکنون به اینجا برسد را درک کرد. موزه ملی سنگاپور، میزبان جشنواره شبانه، گالری های هنری، برگزاری تئاتر و نمایش فیلم در تمامی سال برای کسانی است که علاقه بیشتری به آموختن درباره سنگاپور دارند.

باغ های حاشیه خور مجموعه باغ هایی هستند که در زمین های بازگیری شده از دریا ساخته شده اند. این مجموعه 101 هکتاری که دقیقا پشت برج های مارینا بی سندز قرار دارد، امروزه محل تفریح سنگاپوری های و گردشگران است. ابردرخت های منحصربفرد با ارتفاع 25 تا 50 متر، باغ های عمودی این مجموعه هستند که قالب هایی فولادین از آنها محافظت می کنند. هسته ای از بتن و سایبان های بزرگ این باغ ها، شب های روشن می شوند و منظره ای باور نکردنی برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی به ارمغان می آورند. این باغ های 18 گانه، شامل بیش از 150 هزار گیاه می شوند.

در ضلع غربی باغ های حاشیه خور، مارینا بریج قرار دارد، سدی که در سال 2008 میلادی افتتاح شد و اکنون مانند ذخیره ای در خارج از ساحل مارینا به شمار می رود. این ذخیره آبی که 350 متر از کانال مارینا را در برگرفته است، پانزدهمین سد سنگاپور به شمار می رود و 10 درصد از آب مورد نیاز مردم کشور را تامین می کند. این ذخیره آبی، برای ورزش هایی مانند کایاک سواری و مسابقات قایق های اژدها استفاده می شوند و بالادست آن نیز منطقه محبوبی برای کایت سواری، پیک نیک و استراحت کردن است.

فضای سبز شهری، سنگاپور را مانند جواهری در قلب آسیا نشان می دهد و گردشگران می توانند با گشت و گذار و قدم زدن در طبیعت آن، تجربه ای آرامش بخش داشته باشند.

اچ اس بی سی تری تاپ واک (HSBC Tree Top Walk) از دیگر جاذبه های دیدنی خارج از سنگاپور است. این نام که به یک پل معلق مرتفع در یک مسیر پیاده روی جنگلی اطلاق می شود، گردشگران به یک پیاده روی 250 متری بر فراز یک دره پوشیده از جنگل فرا می خواند. این پل معلق سیمی، بین دو تپه با نام های "باکیت پیرس" و "باکیت کالانگ"  کشیده شده و افراد می توانند علاوه بر تماشای همزمان سقف جنگل و ذخیره آبی "آپر پیرس"، میمونها و مارمولک هایی را مشاهده کنند که در بالاترین ارتفاع جنگل در حال زندگی هستند. کایاک ها و کانوهایی نیز در همان حوالی آب وجود دارد که ماجراجویان می توانند با کرایه آنها دل به آب بزنند.

پیمودن مسیر 10 کیلومتری ساوترن ریجز (Southern Ridges) خرسند کننده خواهد بود؛ مسیری که از مجموعه ای از فضاها مانند پارک کوهستانی فابر، پارک تپه ای تلوک بلانگاه، پارک کنت ریج و ذخیره طبیعی لابرادور در جنوب سنگاپور عبور می کند. کسانی که این مسیر را می پیمایند، علاوه بر مواجهه با طیف گسترده ای از گیاهان و جانداران، مناظر زیبایی از بندر و سرزمین های جنوبی را مشاهده خواهند کرد. در طول این مسیر پل هندرسون ویوز یکی از بهترین مکان ها برای عکاسی است. این پل که طراحی هنرمندانه، منحنی وار و شبیه به موج دارد و در ساخت آن از ستون هایی مانند دنده انسان استفاده شده، ضمن قرار گرفتن در ارتفاع 36متری جاده هندرسون، 2 پارک را به هم متصل کرده است.

در شمال سنگاپور ذخیره گاه تالایی سانگی بلوه (Sungei Buloh Wetland Reserve) قرار دارد. در این منطقه که نزدیک تنگه جهور قرار دارد، می توان مالزی را در دوردست مشاهده کرد و امکان زندگی و بقای گونه های خاصی از گیاهان و جانداران فراهم شده است. جنگل های کرنا در این مکان رشد کرده و پرندگان مهاجری مانند مرغ باران و یلوه، مدتی از سال را در این تالاب به سر می برند. علاوه بر پرندگان مهاجر، وجود آبهای آرام و آبگیرهای مختلف، فرصتی برای زندگی به ماهی های گوبی، مارها، خرچنگها، عنکبوت ها، سمندرها، حواصیل ها و مرغ های ماهی خوار داده است.

از دیگر مقاصد محبوب برای کاوش می توان به جزیره سنتوسا اشاره کرد که با پارک های موضوعی خود مانند پارک یونیورسال استودیو، تئاترهای ساحلی و جاذبه هایی مانند موزه مادام توسادز شناخته می شود. این موزه با داشتن مجسمه های مومی بسیار واقعی از شخصیت های جهانی شهره است.

0 دیدگاه